Tek Bir Gün

🌼🌿🌼🌿

Günde kaç kişi ile birlikte olduğunu bilmiyordu. Günah batağına batmıştı.Kendisi seçmemişti bu hayatı. Düşmüş düşürülmüştü. Kendi hata payıda vardı elbette ama bir kere düşmüştü, kurtulmak kolay değildi.
Arkadaşı yarın kandil dedi, yarın çalışmayalım. Bu söz içini cız ettirdi.
Bu duyguyu bastırmak için içti ama sarhoş olmuyordu.
Birden aklına müthiş bir fikir geldi. Bunca sene sayısız gün günah batağında yaşamıştıda bir gün bile Allah’ın emrettiği gibi yaşamamıştı.
Karar vermişti yarın bütün gün günah işlemeyecek ve O’nun istediği gibi yaşayacaktı.
Hemen içkiyi kaldırıp banyoya koştu. Gusül abdesti aldı. Yarın oruç tutacaktı.
Sabah ezanı okunuyordu. Çocukken hocaya gitmiş, namaz kılmayı öğrenmişti ama tam hatırlayamadı. Telefonun sesini açarak sabah namazını kıldı.
Şimdi O’nun emrettiği gibi giyinmeliydi. Bir mağazaya giderek tesettüre girdi. Hayatında ilk defa sokağa böyle örtülü ve makyajsız çıkıyordu.
Hediyeler alıp huzur evine gitti. Türbeleri dolaştı. Hep abdestli gezdi. Namazlarını İstanbul’un ünlü camilerinde kıldı. Kuşlara yem attı, köpeklere ekmek doğradı. Sokak çocuklarına yemek ve tatlı yedirdi.
O kadar mutlu oldu ki, uyuşturucu hap aldığı zaman bile bu kadar havada uçar hissetmemişti kendisini. Yarını düşünmek istemiyordu. Bu gün bitsin istemiyordu.
Camilerde kandiller yanıyordu. O gece Berat Kandili idi. İnsanlar akın akın camilere koşuyordu. Kalabalığa katıldı.
Tam vitir namazının son rekatına gelmişti. Herkes namazı bitirmişti ama O secdede idi. Yanındakiler bir tuhaflık olduğunu sezdi. Seslendiler, dürttüler ses yok.
Ruhunu teslim etmişti. Rabbinin emrettiği gibi yaşadığı bu tek bir gün Onun son günü olmuştu. Yarını ahiretti.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.