İmanla Yaşat Ya Rabbim. 😭

Cüneyd-i bağdadi hazretleri bir gün talebelerine birer tavuk verir bunu kimsenin görmediği bir yerde kesin bana getirin der. Herkes kendince bir tenha bulup tavukları kesip Cüneyd-i bağdadi hazretlerine getirir. Ancak daha bir kaç günlük talebesi olan elinde canlı bir tavukla geri gelir. Cüneyd-i bağdadi hazretleri sorar sen neden kesmeden geldin bak herkes kesmiş bir senin tavuğun kesilmemiş.
Talebe cevaben ben kimsenin görmediği bir yer bulamadım. Çünkü nereye gitsem Rabbimin beni gördüğünü bilirim o sebeple ben kimsenin görmediği bir yer bulamadığımdan ötürü kesemedim der.
😭Öyle insanlıktan çıkmış mahlukat varki günümüzde… keşke Cüneyd-i bağdadi hazretlerinin bu talebesi gibi olabilse tüm insanlık. En azından yolu yoku olsaydı bu kadar berbat bir hayat sürmek zorunda kalmazdık.
Cahiliye dönemi kız çocuğu diri diri gömülüp öldürüldü.
😭Bu gün kız erkek fark etmez oldu diri diri çöpe atar oldular. Anne karnında hayatına son vermek sıradan bir iş haline geldi.
Komşu hakkından öyle bahsediyor ki peygamber efendimiz (sav)sahabeler neredeyse mirascı sayacak zannettim diyor. Ama bu gün komşuluk da ölmüş bırak komşuluğu akrabalık bile yok çünkü kimseye hiç bir şey emanet edilmez olmuş.
😭Hani erkeklerin emanet aldıkları kadınlar.
😭Emanete ihanet ediyorlar. Senin cennet kuşların çok acı çekiyor. Yaşlıların mekanı sokaklar. Sessiz kulların türlü türlü işkence yaşıyor.
Bir yerde koptuk koparıldık kimi eğitimde kimi sosyal medyada aradı kaynağı.
Belki bize de bir Cüneyd-i bağdadi talebesi olabilmek gerekti tek çözüm . Allah’ını tanıyan Allah sevgisi ile dolup taşan.
Allahım her ne yapsa onu gördüğünü düşünen kullar olabilmeyi nasip et et ki gören yok diye canlar yakamasınlar.

Mevlam sen bu insanoğluna hidayet nasip eyle Ya Rabbim..

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.