Geri Sayım Başladı ⏳

Zaman yaklaşıyor bir iki derken yavaş yavaş dünya meşguliyeti büyük güne doğru gidiyoruz. Hadi hayırlısı bakalım.

Bundan yıllar önce böyle bir meşguliyet için yollara düşmüştüm. Tabi toydum cehalet de tavan yapmış durumda biri olarak ablalarımız, teyzelerimiz ile birlikte çıktık yollara hiç de araba yolculuğunu sevmeyen ben bu gün ismini bile bilmediğim köylere gidiyor köylerde toplantılar yapıyor vaatler sıralanıyor hediyeler dağıtılıyor dönüyor idik. Tabi ben kime? niye? niçin? bunu yaptığımdan bihaber sadece orada vitrin doldurmak maksadıyla bulunduğumu iş işten geçtikten sonra anladım. Gerçi kimse beni zorla bulundurmadı sen olmasan olmaz diyenlerde yoktu yani ben sadece zamanı boş yere harcamamak için mütevazi olduğunu düşündüğüm insanlar arasında sosyal bir aktivite olsun diye orada idim işte neyse..

Büyük gün geldi çattı. Ektiğimiz fidanlar meyvesini verdi. Kutlamalar yapılacak bizler de orada idik.”Ben” o güne kadar hiç tanımadığım kişileri orada görünce çok şaşırdım bir tanesini bile hayal meyal hatırladığım o gün bile karşımdakiler için mi çıkmıştım yola. Belki bendedir sorun tanımalımıydım acaba? Tabi benim teyzeler ablalar başarılarını iştahla alkışlıyorlardı. Ben kafamda deli sorular sorup duruyordum kendime hadi hayırlısı bakalım dedim.

Yine aynı telaş içinde asla olmak istemem. Öyle bir iş için yanımda olan birine de tek bir cümle söyler gönderirdim. Ben ahiret gününe inanan biri olarak ahiret gününe inanan bir insanın bu görev için ideal bir kişi olduğunu düşünüyorum siz ne dersiniz derdim. Yol, göl, iş, aş vb bunların zaten genel işi olduğunu bilen biri bu hedefe ulaşmak için benden niye oy istiyor anlamış değilim.Nasıl ki bir müslüman İslamın şartlarını, İmanın şartlarını bilip uygulamayı kendinde görev edinmiş ise; herkes yerini görevini bildikten sonra zaten sıkıntı yok.

Benim bir tek oyum var onun da içinde inançsızlık, adam kayırma, “yalan”, intihar, cinayet,adaletsizlik, istismar, kavga, cehalet, vurdum duymazlık, sevgisizlik, saygısızlık, ahlaksızlık, merhametsizlik,”kibir”, gözyaşı olsun istemiyorum. Çünkü ben bu dünyada sınav içinde olduğumuzu çok iyi biliyor sınavımıda en küçük yanlışlıklar la verme gayretindeyim. Kusursuz asla değilim ama bu kadar büyük vebalin sorumluluğunuda taşıyacak takatim yok. Bir tanecik oyun ağırlığı üzerinde bu kadar da hakkım varmı bilemedim.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.