Bir Günah İşledin Değil mi?


Affedilir misin? Emin değilsin. Sen başkasının yerinde olsan kendini affetmezdin değil mi? Küçücük insanlar seni affetmezken, koskoca kainatın sahibi seni nasıl affetsin diye düşünüyorsun. Affetmez gibi geliyor. Lakin O’nun sonsuz merhameti senin bütün günahlarını affedecek kadar fazla. İnsanlardaki merhamet denizdeki damla iken, O’nun merhameti tüm denizler, okyanuslar kadar.
Sakın ama sakın ümitsizliğe kapılma. Eğer gerçek bir tövbe edersen, ve bir daha o günaha yaklaşmazsan affeder.
Merhametlilerin en merhametlisi (c.c) şöyle buyuruyor;
“Ancak tevbe edip halini düzelterek gerçeği söyleyenler başka, onları ben bağışlarım. Ben çok merhamet ediciyim, tevbeleri çokça kabul ederim. ” (Bakara 160)
Ne diyordu Hz. Mevlana:
“Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel…”
Tövbe kapısı açık, günahın büyüğü de küçüğü de affedilir İNŞALLAH. Biz yeter ki tövbe edelim. O (c.c) merhamet edicidir, affedicidir.
Öyleyse;
“ESTAĞFİRULLAH…” 🌼
🌼 🌼 🌼
Allah’ım, Sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni ya­rattın ve ben Senin kulunum. Gücüm yeterince, Senin emrine ve va’dın üze­reyim. Senin bana olan nimetini ikrar ve itiraf ediyorum. Günahımı da itiraf ediyorum, beni bağışla; çünkü Senden başkası günahları bağışlaya­maz. Yaptığım şeylerin kötülüğünden Sana sığınırım.
🌼 AFFET BENİ ALLAHIM.
😢😢😢😢😢

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.