Belkide O Zaman 😢

Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem-:

“-İnsanlar üzerine öyle bir zaman gelecek ki o vakit müminin kalbi tuzun suda eridiği gibi eriyecek!” buyurdu.

“-Niçin eriyecek yâ Rasûlallah?” diye sorulduğunda:

“-Kötülükleri görüp de onları değiştirmeye güç yetiremediği için” buyurdu. (Ali el-Müttaki, Kenz, III, 686/8463)

Bu günler bu hadîs-i Şerifi malesef onaylıyor. Yüzlerce masum canlar katlediliyor gerçek bir müslümanın kalbi suda eriyip giden tuz gibi eriyip gidiyor elinden bişey gelmiyor.
İnsanlar demek ki dünya üzerinde en vahşi canlılar imiş. Allah, kuran, peygamber tanımayınca yapamayacağı hiçbir şey yok. Ama bilmiyorki güç kuvvet sahibi yalnız Allahtır. Sana sunduğu ile seni sınıyor mukafaat sonuca göre, bunca kanı döken nasıl bir mukafaat umuyor acaba. Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz. Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. (ibrahim suresi)
Canı yanan sabretsin. Canı yakanda yanacağı günü beklesin diyor hadîs-i Şerif
Allah’ım sen bize birlik beraberlik ihsan et.
Bizlere bu olup bitenler karşısında sabır ver onlarca masum yavrucaklara bu vahşeti yapanları sen dilersen tuzla buz edersin buna rağmen bu vahşet devam ediyor ise bizde var bir sıkıntı sen bizlere dilediğin gibi yaşayabilmeyi nasip et. Bizi biz eyle. Mümin mümine karşı, parçaları birbirini bağlayıp tahkim eden bina gibidir, buyurdu ve (bu bağlılığı göstermek için Resul-i Ekrem) parmaklarını birbirinin arasına geçirip kenetledi.” (Hadisi Buhari ve Müslim rivayet etmiştir.) Belki de olmamız gereken olmadığı için gelmiyordur Kötülüğün sonu. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.