Oca 14, 2018
R@bi@Sen

Ağlayan Kız Çocuğu

🌼🌿🌼🌿

Peygamber (s.a.v.) bir gün çarşıdan eve giderken, iki gözü iki çeşme ağlayan küçük bir kız çocuğu ile karşılaştı. Peygamber (s.a.v.) çocuğa:
– Neden ağlıyorsun? diye sordu.
Küçük kız:
– Ben bir hizmetçiyim. Ev sahibi un almam için bana para vermişti. Ama ben parayı kaybettim, dedi.

Peygamber (s.a.v.) üzerinde olan bütün parayı küçük kıza verdi. Ancak küçük kız hala ağlamaya devam ediyordu. Peygamberimiz (s.a.v.) :

– Kaybettiğin paraya kavuştun, hala niye ağlıyorsun, diye sordu. Küçük kız:

– Eve geç kaldım, beni dövmelerinden korkuyorum, dedi. Peygamber (s.a.v.) küçük kızın elinden şefkatle tuttu:

– Korkma yavrum gel benimle dedi ve onu eve kadar götürdü. Kapıya gelince dışardan ev sahibine selam verdi. Ama kapı üçüncü selamdan sonra açıldı. Peygamberimiz (s.a.v.) :

– İlk selamımı duymadınız mı? diye sordu. Ev sahibi:

– Duyduk ama, sesinizi tekrar tekrar duymayı, selamınızın artmasını istedik. Size canımız feda olsun, Ey Allah’ın Rasulü. Buraya kadar niye zahmet ettiniz? dedi. Peygamberimiz (s.a.v.) :

– Bu kızcağız geç kaldığı için dövülmekten korkuyordu, bu sebepten onu size kadar getirdim, buyurdu. Ev sahibi Peygamberimiz (s.a.v.) in ziyaretine öyle sevinmişti ki :

– Buna sebep olan kız artık hizmetçi değil evladımız sayılır, dedi.

🌼🌿

Benzer Yazılar:

Yorum ekle

Hakkımda

Merhaba; ben Rabia. Evli, üç dünya tatlısının annesiyim. Yemek, elişi, oya ve daha diğer şeyleri paylaşmak için burdayım. Sergilediğim ürünlerin bir kısmını satıyorum. Görüş ve önerilerinizi hakkımda sayfasına yazabilirsiniz. Ürün satışı ve iletişim için mail adresim: rabia@rabish.net

Etiketler

Bağlantılarım

Takvim

Ocak 2018
P S Ç P C C P
« Ara   Şub »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031