resim-041_filigran

Örnek bezimden mekik oyası

resim-041_filigran

Şu mekik oyasını öğrendiğim günü hatırlıyorumda okulda moda olmuştu herkesin elinde birer mekik öğrenmek için can atıyorlardı.Ders gümbürtüye gitmiş tek gaye oya olmuşdu.Ama ne edersin beden dersinde sana spor yerine elişi öğretenler olunca işte bizim sporda böle komedi olup çıkmıştı ne günlerdi beh.:(

“Örnek bezimden mekik oyası” üzerine 4 düşünce

 1. mekik oyasını çok severim fakat,mekiği çektiğimde büzülmüyor sebebi ne olabilir,bilenler yardımcı olursa çok sevinirim,şimdiden teşekkürler :)

  1. Merhaba canım, yorumun için teşekkür ederim.
   Eğer yaparken ilmekleri seyrek ve ipi gevşek olarak işliyorsan oyan büzüşebilir. Sık ilmekleyip ve ipini gergin tutarsan bu sorunu yaşamayacağını düşünüyorum. Takıldığın bir nokta olursa tekrar siteme beklerim.
   Kolay gelsin diyorum…

   1. öncelikle cevapladığınız için gerçekten çokk sevindim :) ama bi sorun var,ilmekleri yapıyorum fakat ipiği parmağımdan çıkarıp mekiği çektiğimde toplanmıyor sıkışıyor. yani ip hareket etmiyor büyüyüp küçülmüyor,mekik oluşmuyor. düğümlerim düzgün oluyor ama acaba neden büzülmüyor benimki. tekrar teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>